תנאים אטרקטיביים

  • ללא מינימום לפתיחת חשבון
  • הטבות בלעדיות לגולשי האתר
  • מרווחים נמוכים במיוחד, החל מ 0.5 פיפס

מקצועיות

  • לווי של איש מקצוע בהכרת מערכת ופקודות המסחר, ללא עלות
  • המערכת הטובה בעולם למסחר במט"ח אונליין, סחורות ומדדים
  • אפליקציה למסחר בטלפון הנייד
  • חיבור רובוט מסחר (API)
  • העתקת סוחרים

בטחון

  • זירות מסחר מפוקחות על ידי רשות לניירות ערך בלבד
  • פקודות המסחר מועברות ישירות לספקי הנזילות (ECN)

 

בשוק הפורקס מתבצעות עסקאות רכישה ומכירה של מטבע חוץ ומתבצעות עסקאות בהיקפים חסרי תקדים – בנקים, בתי השקעות, קרנות גידור משקיעים וכמובן סוחרי מט"ח יוצרים נפח עסקאות יומי בלתי נתפס בשווי טריליוני דולרים.

רוצים להתחיל לסחור? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על מסחר במט"ח;

כל מה שצריך לדעת על מסחר במט"ח

מסחר במטח מאפשר לכם להשקיע כמעט בכל מטבע בעולם ואינו מוגבל למטבעות המובילים והמוכרים כמו האירו והדולר.

זה שוק ענק, שפועל 24 שעות ביממה וכמעט לעולם לא עוצר ( מעט ימי שבת וראשון).

אם זיהיתם הזדמנות להשקעה במטבע של קרואטיה או במטבע של מוזמביק (כן, מסתבר שיש מקום כזה), אתם יכולים בקלי קלות להשקיע בהם – בלי צורך לצאת מהבית, הכל בעזרת המחשב.

אם יש לכם סיבות הגיוניות להעריך שמטבע מסוים הולך להתחזק תוכלו להשקיע בו ולגרוף רווחים במידה והתחזיות שלכם יתממשו.

אם התחזיות שלכם הן דווקא שערכו של המטבע ירד, גם כאן ניתן לגרוף רווחים בהנחה שביצעתם מכירה בחסר (שורט).

מסחר במט"ח

איך מסחר במטח מתבצע?

הרבה אנשים מתבלבלים לגבי אופי המסחר במטח, חשוב להבהיר את המטרה שלו – לא מדובר על רכישת דולרים לצורך נסיעה לחול, אלא על למטרת השקעה. הוא לא מתבצע דרך חלפנים (ציינג'), הכל מתבצע מול מערכת מסחר במחשב או סמארטפון שלכם.

מסחר במטח הוא מסחר בצמדי מטבעות המבטאים את השינוי היחסי בערך המטבע זה מול זה. למשל, אם אתם מאמינים שערך הדולר יעלה יחסית לאירו, תוכלו להשקיע בצמד מטבעות זה.

אם אתם מעריכים שהערך ירד עדייו תוכלו לגרוף רווחים על ידי מכירה של הצמד.

הגורמים המשפיעים על המסחר במטח

אז מה בעצם משפיע על המסחר המטח ומה הגורמים בשוק אשר יכולים לגרום לערכו של מטבע לעלות או לרדת? האמת שהתשובה היא די פשוטה.

כמעט כל דבר יכול לגרום לתנודות קטנות או גדולות בשוק המטח – החל משינויים פוליטיים ועד אסונות טבע.

שוק המטח נתון להשפעות מקומיות וגלובליות רבות; משבר קואליציוני בישראל וחשש להפלת הממשלה יכול לגרום לאי וודאות אשר מיד מתגלגלת לשוק, רעידת אדמה ביפן בעלת משמעויות כלכליות יכולה לפגוע בכוחו של היין היפני, סנקציות של ארהב על אירן משפיעות על ערכו של המטבע האירני (בזמן כתיבת שורות אלו המטבע האירני נמצא בשפל של כל הזמנים והכלכלה שלהם קרובה לקריסה), שינויים בריבית ועוד גורמים רבים יכולים להשפיע על המסחר במטח באופן חיובי או שלילי

כוח קנייה גבוה

מסחר במטח אטרקטיבי עבור משקיעים רבים, בעיקר עבור אלו שרוצים להתחיל עם סכום ראשוני קטן. והסיבה לזה נובעת מכוח הקנייה הגבוה שאפשר לקבל עבור סכום השקעה התחלתי קטן יחסית (מינוף)

זירות המסחר במטח מעניקות לסוחרים את האפשרות להשקיע סכום כסף התחלתי קטן (החל מ 1000$) ולקבל כוח קנייה גבוה בהרבה המאפשר להם בפועל להשקיע סכומים גדולים בהרבה (אפילו פי אלף).

המינוף הוא דבר חשוב מאוד במסחר במטח מכיוון שהשינויים בשערי המטבע הם קטנים מאוד וישנו צורך בסכום כסף גדול על מנת שהשינויים יהיו בעלי ערך משמעותי.

רוצים לדעת עוד? הנה פרק מתוך המדריך למסחר במט"ח למתחילים שלנו >>

בדומה להמרת מטבע, שסביר להניח כל אחד מאתנו ביצע לפחות פעם אחת בחייו – מסחר במט"ח הוא בצמדים ומתבצע על ידי מכירה של מטבע אחד וקניה של מטבע אחר לדוגמא דולר-שקל.

שער החליפין (המחיר של יחידת מטבע אחת) יקבע כמה דולרים נקבל בתמורה לשקלים שמכרנו, השער משתנה לאורך כל שעות המסחר ונקבע על ידי הקונים והמוכרים בשוק.

אז איך מרוויחים ממסחר במט"ח?

הנה דוגמה: לקראת נסיעה מתוכננת לארה"ב הגעתי לצ'יינג על מנת להחליף שקלים לדולרים, שער החליפין באותו רגע היה 3.6 ש"ח לכל דולר. עבור 10,000 ש"ח קיבלתי 2,777 דולר ועוד כמה סנטים (2,777$= 3.6 / 10,000₪).

עכשיו נצא מנקודת הנחה שהנסיעה בוטלה שבועיים לאחר קניית הדולרים ואין לי בהם יותר צורך.

כשהגעתי להחליף בחזרה את הדולרים לשקלים, גיליתי ששער החליפין של השקל עלה מעט ובאותו רגע עמד על 3.8 לכל דולר. מכרתי את אותו סכום דולרים שהיה לי וקיבלתי בחזרה 10,555 ש"ח (10,555₪= 3.8*2,777$) רווח של 555 שקל בשבועיים.

מכיוון ששער החליפין של השקל כנגד הדולר עלה והיה גבוה מהשער בו קניתי את הדולרים מלכתחילה, הרווחתי מהמרת המטבע וכך בדיוק ניתן להרוויח ממסחר במטח.

כמובן שאין צורך כל פעם ללכת לצ'יינג כדי ליהנות מהפרשי השערים, כיום יש מערכות מסחר פשוטות בטלפון הנייד ובמחשב שבלחיצת כפתור ניתן לקנות ולמכור בעזרתן דולרים, שקלים, יורו ועוד הרבה סוגי צמדי מטבעות.

מסחר במטח – תאוריה ופרקטיקה בנפרד

יחד עם זאת על פי מה נחליט את מה לקנות או למכור ומתי? מזל זה לא מספיק ולהשקיע לפי תחושת בטן שמטבע כלשהו יעלה או ירד זה לא חכם לטווח הרחוק.

במהלך השנים פיתחו אנליסטים אסטרטגיות מסחר, מספר כלים וקווים מנחים לכניסה וליציאה מעסקאות וניהול סיכונים.

את האסטרטגיות האלו ניתן ללמוד בבית ובחיפוש קצר בגוגל תמצאו עשרות אסטרטגיות מסחר.

הבעיה בלימודים מהבית בשלב הראשוני היא שאין מישהו שיוכל לכוון אתכם ויגיד לכם בדיוק במה להתמקד ומה לעשות כדי להגיע למצב שיהיה את כל הידע הנחוץ על מנת להצליח – בשביל זה קיימות מספר מכללות המעבירות קורס מסחר במט"ח. תוכלו להיעזר בשירות שלנו ולעשות סקר שוק גם לקורס שוק ההון במידה ואתם רוצים להתחיל וללמוד.

אם בכל זאת אתם רוצים לנסות וללמוד בכוחות עצמכם, כדאי לבחון את האסטרטגיה שלמדתם בעזרת חשבון דמו המדמה מסחר אמיתי אשר אפשר להשיג ללא עלות דרך זירות המסחר המפוקחות בארץ.

מערכת מסחר ו CFD

מערכת המסחר מהפופולרית ביותר בעולם היא מטה טריידר (metatrader) מאפשרת מסחר במט"ח, מסחר בסחורות, מדדים וקצת מניות באמצעות מכשיר פיננסי הנקרא חוזה הפרשים (CFD – contract for difference) המאפשר השקעה ומסחר בנכס מסוים בלי להחזיק אותו בפועל.

ל CFD יש יתרונות נוספים כמו שעות מסחר ארוכות (נסחר כמעט בכל שעות היממה), יכולות מינוף במטבעות עד פי 100 (קניית כמות גדולה של מטבעות באמצעות סכום קטן).

מסחר במט"ח במערכת מטה טריידר 4 (metatrader 4)

מערכת מסחר מטה טריידר 4 (metatrader 4) במחשב

מסחר במטח באפליקציה מטה טריידר 4

מסחר במטח באפליקציה מטה טריידר 4

מסחר במטח בדמו ופתיחת חשבון

כל זירות המסחר מאפשרות למשקיעים לקבל חשבון דמו שעוזר להכרת מערכת המסחר ובחינת היכולות שלכם ואסטרטגיות מסחר טרם השקעה של כסף אמיתי.

יש חברות שיציעו לכם לקבל חשבון דמו רק לאחר פתיחת חשבון מסחר והפקדת כספים – אל תבהלו ותמהרו לעשות זאת, השאירו פרטים בחלק העליון של העמוד ואנחנו כבר נדאג לכם לחשבון דמו ללא התניות מיותרות ורק לאחר שתרגישו בטוחים תתקדמו לעבר חשבון מסחר בכסף אמיתי.

לאחר שאתם מוכנים להתקדם ולפתוח חשבון מסחר אמיתי גם כדאי לכם לעשות סקר שוק נרחב על מנת למצוא את תנאי המסחר הטובים ביותר.

ניתן לחסוך עד 50% מעמלות המסחר בהתמקחות מול זירות המסחר. זו הסיבה שהקמנו שירות הבודק את כל החברות ומוצא את תנאי המסחר הטובים ביותר. ניתן להשאיר פרטים בחלק העליון של העמוד וליהנות מתנאים מיוחדים.

 


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי.האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך

WhatsApp זמינים לכל שאלה