חסכתם סכום נאה במשך כמה שנים, אך הוא יושב בבנק ואינו מייצר לכם הכנסה נוספת. כבר שנים שהריבית בישראל אפסית, ובשביל השקעות נדל"ן ורכישת נכסים שונים החיסכון שלכם אמנם מכובד, אך אינו מספיק. בשנים האחרונות, ישראלים שהפרוטה נמצאת בכיסם הבינו כי השוק האירופאי מציע סביבה עסקית מזמינה יותר, הנושאת בחובה אפשרויות נרחבות לכל כיס. עקב כך, תר המשקיע הישראלי אחר הזדמנויות עסקיות באירופה – אם בהקמת עסק, או ברכישת נדל"ן מניב. הזכאות לאזרחות אירופאית יכולה להוות כר קפיצה נהדר להשקעה מניבה ונבונה במדינות האיחוד האירופי.

הסיבות להשקעה באיחוד האירופי

הביטוי "השקעה באירופה" מהלך קסם עלינו, הישראלים, אך מעבר לכך האמת חייבת להיאמר – מדובר פשוט בהשקעה חכמה, וזאת מכמה וכמה טעמים:

1. מחיר

באירופה ניתן להשיג נכסים בטווח רחב במיוחד של מחירים, ולכן השוק מתאים למשקיע הגדול כמו גם למשקיע הקטן.

2. תשואה

מדינות ואזורים רבים באירופה נמצאים בשלבי התאוששות מתקדמים מהמיתון של שנת 2008, כך ששווקים מקומיים אלו עדיין לא הגיעו למיצוי מלוא הפוטנציאל הטמון בהם. משמעות הדבר היא נכסים זולים שניתן להפיק מהם תשואה גם על ידי שכר דירה, וגם על ידי מכירתם ברווח נאה לאחר כמה שנים – מה שקרוי "לעשות אקזיט".

3. קרבה

כל מי שהשכיר דירה יודע: ניהול השקעה הוא עסק הדורש עבודה צמודה. לכן, כדאי שההשקעה תהיה כמה שיותר קרובה לבית. מסיבה זו, למשל, זנחו משקיעים רבים את אפיק ההשקעה בארצות הברית. גם אם השקעה בארצות הברית יכולה להיות עסק טוב, המרחק הרב ועלות ההגעה מהווים חיסרון משמעותי בהשוואה לשוק הנדל"ן האירופאי.

4. הטבות מס

לאוחזי דרכון אירופאי ואזרחות אירופאית ניתנות שלל הקלות והטבות מס, ואף יותר מכך: מתוך ההבנה שהשקעות במדינות אלו מהוות מנוף להנעת וגדילת המשק, בנקים רבים ברחבי האיחוד מציעים למחזיק דרכון אירופאי הלוואות בתנאים מפליגים.

לאור הסיבות שמנינו לעיל, אתם כבר יכולים להבין ששוק ההיציעים הפיננסיים באיחוד האירופי הוא האפיק הנכון להשקעת החיסכון שלכם. כעת נשאלת השאלה: במה כדאי להשקיע?

השקעה בטוחה באיחוד האירופאי

השקעה בטוחה באיחוד האירופאי

אפיקי ההשקעה באיחוד האירופי

ישנן אופציות רבות ומפתות להשקעה באיחוד האירופי, אך אנו נתמקד בשתיים – פתיחת עסק או השקעה נדלנ"ית.

פתיחת עסק בחו"ל – מפנטזיה למציאות

רבים מאיתנו מפנטזים על עסק מצליח באירופה, ולכולנו מוכרים הסיפורים על ישראלים ביבשת המתהדרים במסעדה מוצלחת, חברת הייטק חדשנית או ליין אופנה שיקי.
כשאנו מסתכלים על המצליחנים הללו, חשוב לדעת כי ההצלחה לא באה בין ליל, אלא שהיא תולדה של הרבה עבודה קשה וגורמים נוספים שחברו יחד – קשרים, קונספט, מיקום, עלות ויכולות אישיות. אם אין באלו לרפות את ידיכם, אז כנקודת הפתיחה לפרויקט העסקי שלכם מומלץ להתחיל במיפוי השוק בכל מדינה בה אתם מתכננים את השקעתכם: לבדוק האם התחום אליו אתם רוצים להיכנס מוצה במדינה זו, או אם הפרויקט שלכם מציע בשורה חדשנית ונדרשת לשוק המיועד. כמו כן, כדאי להציץ בארסנל הכלים שיעזור לכם לפתוח עסק בקלות. אלו כוללים אשרת עבודה, או לחלופין – זכאות לאזרחות אירופאית ואי לכך דרכון אירופאי, שיכולים להקל עליכם כל תהליך בכל תחום בו תבחרו.
דרכון אירופאי יכול לסלול עבורכם את הדרך, אם בהלוואות הניתנות רק לתושבי האיחוד או בשורה של הטבות מס מרחיקות לכת, שנועדו לעודד עסקים קטנים בכל מדינה.

נדל"ן – לגור בחיפה, להרוויח כסף מברלין

לדעת מומחי השקעות רבים, מעטים מאוד האפיקים שמניבים תשואה קבועה ובטוחה כמו ענף הנדל"ן. כיוון שהשקעות נדל"ניות כמעט תמיד מציגות גרף צמיחה חיובי ועקבי, גם הכרישים הגדולים של עולם העסקים תמיד יגבו את עסקיהם בהשקעות כאלו, אשר מהוות את העוגן והבסיס לכלל פעילותם הפיננסית.
השקעות נדל"ן באירופה יכולות להיות משתלמות במיוחד, בזכות טווח המחירים הרחב של נכסים ביבשת אשר מציע אפשרות לנכס כמעט לכל כיס, ובזכות התשואה הצפויה והמשתלמת מאוד, ברוב המקרים, אשר מציגה עלייה גבוהה בהרבה מזו של נכס מקביל בישראל. היתרון הגדול של שוק הנדל"ן האירופאי נעוץ במחיר ההתחלתי הנמוך יחסית, ולכן שחקנים רבים יכולים להצטרף אליו – זוגות צעירים, משפחות ממעמד הביניים שרוצות לגרום לכסף ששוכב בבנק "לעבוד" בשבילן, ופנסיונרים המעוניינים בהכנסה נוספת לשנות גיל הזהב שלהם. 

לפתוח דלת לרווח – השקעת נדל"ן באירופה

לפתוח דלת לרווח – השקעת נדל"ן באירופה

אז על מה כדאי לשים דגש כאשר רוצים להיכנס לשוק הנדל"ן האירופאי?

לא נלאה אתכם בפרטים קטנים, רק נדגיש 7 היבטים שיעזרו לכם להתמקד כאשר אתם מתחילים לברר על השקעה נדל"נית באיחוד האירופי:

1. כספים – כל רכישת נכס – כן, גם באירופה – מחייבת שינוע של כספים לחו"ל. דעו להתארגן כראוי ולבחור היטב באנשי המקצוע והמוסדות הטובים והאמינים ביותר לניהול כספי ההשקעה שלכם.

2. צוות נדל"ן – אל תתביישו לבדוק לעומק עם מי אתם עתידים לעשות עסקים: חפשו המלצות, הסתכלו על עסקאות קודמות, וודאו שמצבם הפיננסי של שותפיכם לעתיד איתן וחוקי, ושהם עובדים בשקיפות מלאה.

3. מיסוי – תכנון מס נכון הוא המפתח להשקעה נבונה. למעשה זהו אחד השיקולים הקריטיים, הדורש בדיקה מעמיקה של תנאי המיסוי במדינה בה אתם מעוניינים להשקיע. דרכון אירופאי יהווה יתרון עצום בשטח זה, זאת מכיוון שמדינות רבות מעניקות הטבות מס מפליגות לתושבי האיחוד.

4. חוקים מקומיים – וודאו כי עומד לצדכם עורך דין המכיר את החוק המקומי ומצוי בו. אינכם רוצים להיתקל בהפתעות מול הבירוקרטיה או בבעיות עם השטח, הנכס או השוכרים, שעלולות לצוץ בעתיד.

5. לוקיישן – חשוב לעשות סקר שוק ומיפוי אזורים מבוקשים בכל מדינה על מנת שהשקעתכם תניב את התשואה הרצויה. בשונה מהמצב בישראל, באירופה עדיין קיימת האפשרות לגלות מציאות נדל"ן גם בערים הגדולות והמרכזיות, ואתם עשויים להיות מופתעים מהנכסים האטרקטיביים במיקומים טובים שעוד מחכים לכם. שימו לב לשכונות המבוקשות ולתנועות השוק.

6. הנכס עצמו – כיוון שמרבית הבניינים באירופה יכולים להיות בני מאה ומאתיים שנים – ובאזורים העתיקים, אפילו יותר – המחירים מושפעים ישירות ממצב הנכס. אם אינכם מעוניינים להיכנס לשיפוצים נרחבים, בדקו עם אנשי מקצוע את מצב הנכס ורמת התחזוקה שלו.

7. אזרחות אירופאית – לקנות נכס נדל"ני במדינה זרה יכול להיות עסק בירוקרטי לא קל בכלל אם אינך אזרח האיחוד האירופי – וזה מבלי להיכנס לסוגיית ההגבלות הייחודיות בכל מדינה נפרדת. למחזיק דרכון אירופאי ואזרחות אירופאית נפתחים אפיקי השקעה בנדל"ן שאינם נגישים לתושבים מחוץ לאיחוד, אשר הופכים את תהליך הרכישה וההשקעה לקל בעשרות מונים. לכן אם ברצונכם להטיב את הרכישה, בררו אם יש ביכולתכם להשיג דרכון ואזרחות אירופאים. 


רוצים להשקיע ולהרוויח? התחילו להשקיע בדרכון אירופאי ואזרחות אירופאית דרך פספורטוגו – הם יניבו לכם את התשואה הטובה ביותר לעתידכם!

WhatsApp זמינים לכל שאלה