הכי משתלם למסחר בוול סטריט
 • מינימום לפתיחת חשבון - 3,000$
 • תשלום חודשי - 3.6$ / 15.1$
 • מסחר בארה"ב -החל מ 0.5 סנט למניה / 1.5$ עמלת מינימום
 • אופציות - 2$ ללא מינימום
 • העברות כספים - אין עמלה על הפקדה / 0-40$ למשיכה
 • יתרונות: מערכת מסחר מתקדמת עם סורק מניות חכם, עמלות מסחר אטרקטיביות, מינופים, חדר עסקאות
השירות המוביל לטריידרים המקצועניים
 • מינימום לפתיחת חשבון - 50,000 ₪
 • תשלום חודשי - 15 ₪ (מתקזז)
 • מסחר בישראל - 0.09% משווקי העסקה / 2.35 ₪ עמלת מינימום
 • מסחר בארה"ב - 1 סנט למניה / 8$ עמלת מינימום
 • אופציות - 2.5 ₪
 • קרנות נאמנות - 0.08%, 5 ₪ מינימום לפעולה
 • העברות כספים - אין עמלה על הפקדה / משיכה של שקלים
 • יתרונות: הטבות ללקוחות מעל 200,000 ₪, הנחות בקורסי מסחר ללקוחות חדשים, המרות מט"ח מרווח בלבד
הברוקר הגדול בעולם
 • מינימום לפתיחת חשבון - 12,000 ₪
 • תשלום חודשי - אין
 • מסחר בארה"ב - 1 סנט למניה / 2.5$ עמלת מינימום
 • אופציות - 2$ ללא מינימום
 • העברות כספים - אין עמלה על הפקדה / משיכה
 • יתרונות : מסחר בארה"ב ושאר העולם דרך מערכת מתקדמת, מינופים ואפליקציה נוחה לשימוש
200 ש"ח החזר עמלות!
 • מינימום לפתיחת חשבון - 20,000 ₪
 • תשלום חודשי - 19.65 ₪
 • מסחר בישראל - 0.09% משווי העסקה / 4.65 ₪ עמלת מינימום
 • מסחר בארה"ב - 1 סנט למניה / 8$ עמלת מינימום
 • אופציות - 2.5 ₪
 • קרנות נאמנות - אין עמלה
 • העברות כספים - אין עמלה על הפקדה / משיכה של שקלים
 • יתרונות : עד 200 ש"ח החזר עמלות מסחר למצטרפים חדשים, לווי פיננסי לבעלי הון מעל 200,000 ש"ח

איך קונים מניות

קניה של מניות מתאימה לאלו הרוצים להתפתח ולהתקדם מבחינה כלכלית. כשאנו קונים מניה, אנחנו משקיעים בחברה ואם החברה מרוויחה הרווח יהיה גם שלנו. אי לכך ובהתאם לזאת, מניות הן אלטרנטיבה שכיחה מאוד להשקעה של כספים פנויים ומי שחסך סכום ומעוניין להשקיע אותו בדרך כלל בוחר בהן.

יש שתי אפשרויות לקנות מניות. האפשרות הראשונה היא לקנות באמצעות חשבון הבנק הפרטי שלנו. האפשרות השנייה היא לפתוח חשבון ייעודי להשקעה בבית השקעות ולהפריד בין העו"ש שלנו לכספים אותם אנחנו מעוניינים להשקיע. לשתי האפשרויות יתרונות וחסרונות, עליהם נרחיב בחלק הבא של המאמר. אשר בסופו יהיה לכם את הידע הנדרש לקבלת ההחלטה היכן לבצע את הרכישה הראשונה שלכם.

איך קונים מניות

איך קונים מניות

איך קונים מניות דרך חשבון הבנק

רכישת מניות דרך חשבון הבנק היא האלטרנטיבה הנפוצה ביותר מסיבה אחת – נוחות. הכסף כבר נמצא שם ואת שם המשתמש והסיסמה שלנו לכניסה לחשבון באינטרנט אנחנו כבר יודעים. הדבר היחיד שנותר הוא רק ללחוץ על החלק באתר של שוק ההון ולבחור את המניה שאנחנו רוצים לקנות. בהתחלה קונים בכמה אלפי שקלים רק כדי לראות שהכל עובד כמו שצריך ולאט לאט מגדילים את ההשקעה, הזמן עובר וכבר יש לנו תיק ניירות ערך המנוהל דרך חשבון הבנק. עד כאן, הכל מעולה. הבעיות העיקריות של ניהול השקעות דרך חשבון הבנק הן העמלות והשירות.

עמלות

בנק כמו בנק, אוהבים להרוויח יפה כדי לממן שכר עתק למנכ"ל ובונוס שנתי לעובדים. מתחקירים שבוצעו לאחרונה העמלות אותם הבנקים גובים עדיין גבוהות משמעותית מאלו המוצעות בבתי ההשקעות (למרות שיפור קל שחל בשנתיים האחרונות). קנייה או מכירה של מניות בבורסה בארץ (כן, משלמים גם בקנייה וגם במכירה) עשויה להגיע עד ל0.65% משווי העסקה. זאת אומרת שעוד לפני שהתחלתם להרוויח משהו כבר תרמתם לבנק יותר מאחוז משווי ההשקעה שלכם.

בנוסף לעמלות הקניה והמכירה, קיימת עמלה על החזקת החשבון בשם "דמי משמרת" או "דמי ניהול". העמלה גם נגבית כאחוז מסוים משווי התיק (סך כל המניות שקניתם) ועשויה להגיע ל 0.5% לשנה (עוד כסף שנתרם סתם לבנק).

שירות

מלבד קניה ומכירה של מניות בנקים עוסקים בעוד המון דברים. מתן הלוואת, הנפקת כרטיסי אשראי וצ'קים, הפקדות, משיכות וכו'. הזמן שיש להם להקדיש לטובת העניין קצר יותר מבית השקעות שמסחר במניות הוא כל עיסוקו ואם תצטרכו לשאול איזושהי שאלה תתפללו למצוא איזה נציג בסניף שיענה לכם.

איך קונים מניות דרך בית השקעות

בתי השקעות מספקים אלטרנטיבה טובה להשקעה במניות והתנאים שלהם טובים בהרבה מהבנק. בכדי לקנות מניות דרך בית השקעות תצטרכו לפתוח חשבון נוסף שלא קשור לחשבון הבנק שלכם ולבצע אליו העברת כספים. את פתיחת החשבון ניתן לעשות באופן עצמאי דרך האינטרנט או בפגישה שנערכת בערך כחצי שעה.

הבעיות העיקריות בפתיחת חשבון בבית השקעות הן שהכספים לא נמצאים בחשבון העו"ש שלנו ובכל פעם שנרצה למשוך או להפקיד כספים לחשבון ומהחשבון נצטרך לבצע העברה בנקאית לחשבון נאמנות, שהוא "הבעיה" השנייה. ההרגל שבו החסכונות מוחזקים בחשבון הבנק שלנו מקשה לקבל החלטה לפתוח חשבון השקעות ייעודי. פה אנו יכולים להרגיע אתכם, הכסף שלכם לא פחות בטוח בחשבון הנאמנות של בית ההשקעות מאשר בחשבון הבנק הפרטי שלכם. על החשבונות יש ביטוח ופיקוח שוטף ומחמיר של הרשויות הרלוונטיות וכל הפרה של הכללים עלולה לגרום לקנסות מאוד כבדים עבור החברות. הכספים אולי לא יושבים בחשבון הבנק שלכם אך בברגע שתרצו למשוך את כספי ההשקה שלכם או חלק מהרווחים כנראה תראו את הכסף באותו היום או למחרת בעובר ושב של חשבון הבנק שלכם(לרוב מתחייבים עד 3 ימי עסקים יחד עם זאת בהרבה מהמקרים זה קורה בצורה מיידית)

עמלות

מדובר על הוזלה משמעותית מהעמלות אותן גובה הבנק. האחוז המקסימלי שאותו תשלמו לבית השקעות לקניה של מניות בבורסה עומד על 0.1% (חסכון של עשרות אחוזים). ישנם "דמי טיפול" חודשיים קבועים שבתי השקעות גובים בחשבון הללו (20 ש"ח מקסימום) אבל הם קבועים ולא משתנים ומתעדכנים כלפי מעלה ככל שגודל התיק צומח. בנוסף, אם תבצעו פעולה אחת או שתיים של קניה או מכירה, דמי הטיפול יקוזזו בגובה העמלות בגין הפעולה שביצעתם.
ניתן להכנס לעמוד מסחר עצמאי או מסחר בבורסה האמריקאית ולקרוא עוד על התנאים והעלויות
מסחר עצמאי
מסחר בבורסה האמריקאית

שירות

שירות לקוחות ותמיכה טכנית בכל שעות העבודה והמסחר בבורסה, חדר עסקאות עם מענה מהיר לביצוע הוראות טלפוניות במידה ותרצו ומערכות מסחר מתקדמות יותר מאלו אותן הבנק מציע והדרכות מסודרת על השימוש בהן. רמה אחת מעל השירות אותו מציע הבנק. אם תרצו להעביר הוראה בטלפון דרך הבנק סביר להניח שתצטרכו להמתין לא מעט זמן ולשלם על כך עמלה (מעבר לעמלה הרגילה).

איך קונים מניות דרך ברוקרים

ברוקרים אלו גופים המספקים שירותי מסחר עצמאי ברמות הגבוהות ביותר.
מבחינת מהירות ביצוע, מערכות, ועמלות מסחר זה הכי טוב שאפשר לקבל.
בנוסף לבורסה המקומית והאמריקאית תוכלו להחשף לשווקים רחוקים ואקזוטים יותר, לקבל יכולות מינוף(הגדלת כח הקניה), לבצע שורטים ופקודות מסחר מתקדמות אחרות ולנתח גרפים בזמן אמת ועוד. עבור אלו שמתכוונים לבצע לפחות פעולה אחת בחודש זה בהחלט המקום.

כמו בתי השקעות גם פה החסרון הוא שתאלצו להעביר את הכסף שברצונכם להשקיע לחשבון נאמנות, יחד עם זאת תוכלו להנות מפיקוח אמריקאי או אירופאי.

עמלות

העמלות הנוחות ביותר, עמלת קניה ומכירה נמוכה מסנט על כל מניה שתרכשו או תמכרו.
אין דמי משמרת או דמי טיפול, חשוב לשים לב שברוב הברוקרים יש עמלת אי פעילות במידה ולא ביצעתם פעילות מספר חודשים(חלק מהמקרים גם שנה) וחשוב לבדוק לגביה טרם הבחירה, אבל שוב- אם אתם לא מתכוונים לבצע פעילות אחת לחודש לפחות או לרכוש כמות גדולה של מניות כל מספר חודשים עדיף שתשאירו את הכסף בבנק או תתבחרו באחד מבתי ההשקעות.

שירות

שירותי חדר עסקאות 24 שעות ביממה א'-ו', הדרכות מערכת, מנהל תיק לקוח צמוד, עזרה בהתממשקות אלגו ושירותים נוספים.

איך בוחרים ברוקר \ בית השקעות?

כעת הבחירה בידיים שלכם, תוכלו להשאיר את הכספים בחשבון הבנק ולקנות משם את המניות, אתם תהנו מכך שלא תצטרכו להעביר את כספכם מחשבון הבנק יחד עם זאת תסבלו מעמלות מסחר גבוהות שינגסו לכם ברווחים בצורה שתקשה עליכם להרוויח, כנראה שהאפשרות הזו מתאימה לכאלו המעוניינים לעשות עסקה בודדת.
האלטרנטיבות לבנקים עדיפות בהרבה וברגע שתפתחו חשבון בבית השקעות או בברוקר ותבצעו העברה ראשונה תגלו שהשד לא נורא כ"כ, תשלמו הרבה פחות ותקבלו שירותים הרבה יותר טובים ונרחבים, אם אתם שואלים אותנו- זו בהחלט אפשרות טובה בהרבה, מהסיבה הפשוטה שהכסף נזיל מיידית ובכל רגע שתרצו למשוך את כספכם תוכלו(הרבה יותר מהר ממשיכת תכנית חסכון) ובמקביל תקבלו את כל הכלים האפשריים שיעזרו לכם להצליח. במידה והחלטתם לפתוח חשבון בחיפוש קצר בגוגל תמצאו מהר מאוד עשרות חברות המספקות שירותי מסחר, איך יודעים מי יותר טוב ומי יכול לתת לי הצעה טובה יותר? ביצענו עבורכם השוואה, מלאו בחלקו העליון של העמוד את השאלון הקצר ותמצאו את החברה המתאימה ביותר עבורכם.

תוכלו גם לבצע השוואה בעצמכם ב- השוואת עמלות למסחר עצמאי

איך קונים מניות דרך הבנק

איך קונים מניות דרך הבנק


אולי יעניין אותך גם: לימודי שוק ההון


המאמר מבוסס על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. 
המידע המופיע במאמר אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פינססי.
האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

למאמרים נוספים >

מאמרים

דפדף ימינה ולחץ לקריאה

קרן נאמנות: כל מה שרציתם לדעת ולא היה לכם את מי לשאול

יחסי נזילות

טרום מסחר ומסחר מאוחר

אג"ח: מה זה בדיוק והאם כדאי להשקיע בזה?

WhatsApp זמינים לכל שאלה