בתי השקעות בישראל בקצרה

קיימים מספר בתי השקעות בישראל – קטנים וגדולים, המשרתים לקוחות פרטיים, לקוחות עסקיים וחברות רבות.

לפניכם רשימת בתי השקעות בישראל: אלטשולר שחם, פסגות, אקסלנס, מיטב דש, הראל פיננסים, גרניט, מגדל שוקי הון, אי.בי.אי, הלמן אלדובי, אפסילון, אנליסט ועוד רבים. בתי השקעות המומלצים בישראל משתנים משנה לשנה ויש צורך לעקוב ולבדוק את דירוגם מפעם לפעם על פי דירוג בתי השקעות בישראל.

בתי ההשקעות מציעים מוצרים דומים – ניהול תיקי השקעות, קרנות השתלמות, קופות גמל, פוליסות פיננסיות (כולם מוצרים המוהלים על-ידי בית ההשקעות) והמבחר יכול להיות מאוד מבלבל כאשר ניגשים לבחור.

בתי ההשקעות מאפשרים ללקוח לנהל את כספו בחשבון הבנק האישי שלו או להפקיד את כספו בחשבונות נאמנות. לאחר שהלקוח בוחר בבית ההשקעות המועדף עליו, הוא מספק לבית ההשקעות ייפוי כוח לביצוע פעולות בחשבונו ובכל תקופה (חודש עד רבעון) הלקוח יקבל דיווחים שוטפים בנעשה בחשבון. חלק מבתי ההשקעות אף מספקים גישה וצפייה בחשבון באמצעות האינטרנט.

כמו כן, דמי הניהול משולמים בסוף כל חודש בגין החודש הקודם והבנק או בית ההשקעות אצלו מופקדים הכספים גובה עמלות עבור קניה / מכירה של ני"ע וכן דמי משמרת / עלות חודשית בגין תפעול החשבון. במידה ותחליטו לנהל את כספם דרך החשבון שלכם, שימו לה שלחלק מבתי ההשקעות בישראל יש הסדרים מול הבנקים השונים בפעילות בניירות ערך. מומלץ לבצע בדיקה איזה הטבות מציע לכם כל בית ההשקעות.

ערימת מטבעות לתיאור בתי השקעות בישראל

 

השוואה בין בתי השקעות בישראל

קיימים פרמטרים רבים בבחירה של בית השקעות. נסקור את החשובים ביניהם:

דמי ניהול ועמלות – כל בית השקעות בישראל גובה דמי ניהול ועמלות שונות מדי חודש בחודשו. הסכומים יכולים להצטבר לסכום לא מבוטל ולכן חשוב לעשות השוואה ולבדוק מהם דמי הניהול והעמלות הנגבים מהלקוחות. תוכלו ליצור איתנו קשר ואנחנו נעזור לכם בהשוואה בעמוד ניהול תיקי השקעות

שירות – אפשר לומר בוודאות כי פרמטר זה לא משפיע בצורה ישירה על ההחלטה היכן להשקיע אך שירות הוא חלק חיוני מההתקשרות של הלקוח עם העסק בכל שלב. החל משלב ההצטרפות ועד לשלב העזיבה (חס וחלילה, אלא אם כן החלטתם לרכוש דירה או לעזור לבת עם החתונה). חשוב לבדוק כי זמני השירות של המענה הטלפוני במוקד סבירים, שבקשותיכם מתבצעות ביעילות ובזמן ושבאופן כללי חשוב גם לבית ההשקעות לתת שירות איכותי שישאיר אתכם מרוצים.

הטבות מול הבנקים – כאמור, לחלק מבתי ההשקעות קיימים הסכמים עם הבנקים השונים המעניקים ללקוחות הטבות והנחות בפעולות  ובאחזקת ניירות ערך. כדאי לבדוק מראש מי מבתי ההשקעות נכללים באופציה זאת וכמובן לנצל הטבה זאת שיכולה לחסוך לא מעט ולשפר את השורה התחתונה.

ניגוד אינטרסים – העבר מראה כי בית השקעות שבעליו אינם מעורבים בניהולו ומתנהל עם מנהלים שכירים, עלול להיות נגוע בניגודי אינטרסים שלא תמיד נראים לעין. גם בתי השקעות בבעלות משפחתית המעבירים את הניהול לדור הבנים בדר"כ, עלולים לעבור טלטלה ולהציג חוסר יציבות בביצועיהם.

תשואות היסטוריות – מומלץ לבדוק את תשואות העבר של בית ההשקעות בכדי ללמוד עליו קצת יותר.

האם התשואות יציבות? האם תנודתיות?

המלצות מפה לאוזןאין שנייה לשיטה הוותיקה של המלצות מחברים ובני משפחה שכבר נהנו (או נכוו) משירותיו של בית השקעות כזה או אחר. עשו סקר קצר מול האנשים שאתם באינטראקציה יומיומית איתם ואולי תגלו ממקור ראשון על בתי השקעות שהם מרוצים מהם או לחלופין – מאיזה בית השקעות יש לשמור מרחק.

מסחר בבורסה דרך בית השקעות

בחלק מבתי ההשקעות ניתן לבצע מסחר עצמאי בבורסה דרך מחלקת הטרייד (מסחר בניירות ערך) שלהם.

בהצלחה!


המידע המופיע בטקסט אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה