הוא מכיל את רשימת החברות המעניינת ביותר והוא ככל הנראה המדד שאליו נישאות הכי הרבה בעיניים ברחבי העולם – מדד הנאסד"ק.

כל חברה חולמת להיכלל בתוכו וכל משקיע וסוחר מכירים אותו. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על נאסדק 100;

מה זה בעצם נאסדק

רבים מתייחסים אליו רק כמדד אשר זהה ל s&p500 אך לא כך הדבר. למעשה, הנאסדק היא גם אחת מהבורסות למסחר במניות בוול סטריט הגדולות בעולם אשר הוקמה בשנות ה 70 והייתה הבורסה הראשונה שפעלה באופן דיגיטלי לחלוטין (שהקניה והמכירה של ניירות ערך הנסחרים בה נעשתה דרך האינטרנט).

מכיוון שהיא הבורסה החדשנית ביותר בארה"ב והדרך "להתקבל" אליה פשוטה יותר, יותר ויותר חברות רוצות להתחיל להיסחר בה, בדגש על חברות טכנולוגיות.

מדד הנאסד"ק 100, מורכב מ 100 החברות הגדולות ביותר בבורסה הזו, ללא חברות מסקטור הפיננסים. והסיבה שהוא מעניין כל כך את כולם, זה שהחברות שנמצאות בו – הן מהחברות הגדולות בעולם שבטוח אתם מכירים (אפל, נטפליקס ואמזון הן חלק ממנו).

מדד הנאסד"ק

כדאי להכיר את החברות במדד הנאסד"ק

הן ככל הנראה בין החברות המצליחות ביותר בעולם והן הביאו את המדד לעלייה אסטרונומית של יותר מ 500% בשווי שלו בעשר השנים האחרונות (11/2010-11/2020). תשואה נחמדה לא? בטוח שלא הייתם מתנגדים לעשות פי 5 על הכסף שלכם בעשר שנים בלבד.

ועם שיאים שרק הולכים ונשברים, וחברות טכנולוגיה מצליחות שרק הולך ונהיות גדולות ורווחיות יותר – נראה כי ההשקעה במדד עשויה להיות מאוד אטרקטיבית אם המגמה הזו תימשך. 

הרכב המניות במדד

הרכב המניות במדד נוטה לכיוון סקטור הטכנולוגיה, אך ניתן למצוא בו גם חברות לייצור תרופות וביו-פארמה, חברות המספקות שירותי תיירות "אקספדיה"  וגם אפילו את מניית חברת רשת בתי הקפה המצליחה בעולם – "סטארבקס" (לרשימת החברות המלאה).

איך משקיעים / סוחרים במדד הנאסד"ק

על מנת להשקיע או לסחור במדד עומדות בפניכם כמה אפשרויות. לכל אפשרות, יש את היתרונות והחסרונות של וכאן אנחנו ננסה למנות את כולם, כדי שתהיה לכם תמונה רחבה ככל האפשר ותוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה.

רוצים להשקיע במדד הנאסד"ק? דברו איתנו ונדאג לכם לחשבון מסחר עצמאי בתנאים הטובים ביותר.

תעודת סל נאסדק 100

עבור משקיעים וסוחרים הפתרון הנגיש ביותר הוא לסחור בתעודות / קרנות סל על מדד נאסד"ק 100. והאלטרנטיבות הטובות ביותר הן בבורסה המקומית שלנו וכמובן, בוול סטריט האמריקאית.

תעודות סל נאסדק 100 בבורסה המקומית 

לידע הכללי שלכם, השם "תעודת סל" נמוג מהבורסה המקומית ומעתה הן נקראות "קרנות סל". ועכשיו נמשיך בהסבר; 

קיימות קרנות סל על הנאסד"ק במגוון וריאציות אשר מנוהלות על-ידי מספר גופים (תכלית, קסם וכד') שחשוב שתכירו – קרנות רגילות, קרנות מנוטרלות מט"ח וקרנות ממונפות.

קרנות רגילות

מדובר על קרנות המנסות לחקות "אחד על אחד" את נכס הבסיס (נאסד"ק 100 במקרה שלנו).

השקעה בקרן סל זו, תחשוף את ההון שלכם לשינויים שקרו במדד הנאסד"ק וגם, לשינויים בשער הדולר אל מול השקל (מכיוון שהמניות הנסחרות במדד נסחרות בדולרים). כך למשל, אם מדד הנאסד"ק עלה ב 2% והדולר עלה גם כן, הסכום שהשקעתם יגדל ביותר מ 2%, ולהפך.

קרנות מנוטרלות מט"ח

קרנות סל מנוטרלות מט"ח אשר עוקבות אחרי מדד הנאסד"ק מאפשרות לכם להשקיע / לסחור במדד מבלי להיות חשופים לשינויים בשער הדולר.

כך שאם אתם מאמינים ששער הדולר ירד ואתם רוצים להנות רק מהתשואה נטו שיצרו המניות במדד, אלו קרנות שיותר מתאימות לכם.

קרנות ממונפות

קרן ממונפות היא בעצם מכשיר פיננסי המאפשר לכם להשקיע בנכס מסוים וליהנות מתשואה כפולה ואפילו משולשת במקרים מסוימים. 

על מדד הנאסד"ק ניתן למצוא גם קרנות רגילות ממונפות פי 3 וגם קרנות מנוטרלות מט"ח.

שימו לב, אם אתם מאמינים במדד יכול להיות שהשקעה בקרן ממונפות תטיב עמכם במידה והוא יעלה. אך אם המדד ירד, ההון שלכם יחתך הרבה יותר מהר יותר מאחוז הירידה במדד.

לידיעתכם, השקעה בקרנות סל כרוכה בדמי ניהול עבור הגוף המנהל (משתנה בהתאם לקרן שבחרתם).

תעודות סל על מדד הנאסד"ק בוול סטריט

עיקרון זהה לרכישת קרנות סל בארץ, אבל הפעם באמת תצטרכו לרכוש דולרים כדי לקנות אותן. קיימות המון אפשרויות בוול סטריט להשקיע או לסחור במדד; ממונפות, הפוכות (שורט על המדד) ועוד (הנה חלק מהן).

חוזים עתידיים נאסדק

חוזים עתידיים הם מכשיר פיננסי מעט מורכב וניתן לסחור להשקיע בו דרך זירות מסחר / בורסת חוזים (שיקגו למשל). כדי לסחור בהם, צריך לפתוח חשבון השקעות ייעודי ברוקרים מעבר לים.

רכישת מניות ספציפיות 

עוד אפשרות אשר עומדת לרשותכם היא לרכוש מניות ספציפיות ממדד נאסד"ק 100 ולא את כולו.

למשל, המניות של אפל (AAPL), מיקרוסופט (MSFT) ואמזון (AMZN) מהוות יחד יותר מ 30% מהמדד עצמו בזכות הגודל שלהן. כך שאם תרכשו את המניות של שלושתן, תחזיקו בעצם ב 33% מהמדד בקירוב.

לכל שאלה נוספת או במידה ואתם מעוניינים לפתוח חשבון השקעות עם תנאים אטרקטיביים ביותר באחד מחברי הבורסה או הברוקרים לטובת השקעה בנאסד"ק – צרו איתנו קשר ונשמח לסייע. 

 


הסקירה מבוססת על נתונים גלויים לציבור אשר פרסומים בכלי התקשורת, באתרי אינטרנט ועיתונים כלכליים. המידע המופיע בסקירה אינו מכיל את כל המידע הדרוש למשקיע, אין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה בני"ע / נכס פיננסי. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי על-ידי גורם מוסמך.

WhatsApp זמינים לכל שאלה